První semifinálové utkání ztratili mečouni až v poslední minutě

Vyrovnaná bitva o první semifinálový bod nakonec končí vítězstvím Vlašimi. Plzeňané měli zejména v závěru první třetiny několik dobrých příležitostí, prosadit se ale nedokázali, a v poslední minutě tak bývalý mečoun Průcha rozhodl o výhře Středočechů.

SF1 | sobota 9. 5. 2015 | 11:00

HBT Vlašim

2:0 0:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 44:07 Průcha (Danko), 44:59 Švanda (Nýdl).
Rozhodčí: Černý, Tvrdík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Straka (Šupík) – Čičatka, Nýdl, Střeska, Kieler, Blaško, Gärtner, Špale, Burda, Bartejs, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slanina, Wróbel, Střecha, Švanda, Rímský
Kráčina (Kukrál) – Edl, O. Benedikt, Kejř, Slanec, Hanuš, Krpal, Malý, J. Benedikt, J. Kejř, Polívka, Krch, Krásný, Švarc, Vít, Pauer, Gřonka, Pejchar

Domácí hráči dostali hned v úvodu výhodu přesilové hry, přes pozornou plzeňskou obranu se ale neprosadili. Po ní se sice ještě dostal do dobré šance Střecha, z ideální pozice ale minul odkrytou branku.

Utkání bylo poměrně vyrovnané, v závěru první části ale mečouni zatlačili svého soupeře do defenzivy. Slancova rána z vrcholu kruhů sice Straku vylekala, ten si s ní ale poradil. V poslední minutě mohli Západočeši dvakrát odskočit do vedení, nejprve ale nepřetavili v gól obrovský závar před brankou hostů a následně dvě vteřiny před sirénou minul z výborné pozice Polívka.

Do druhé třetiny nastoupili Plzeňští v početní převaze, do další podobné šance už se ale neprobojovali a obraz hry se opět vyrovnal. Oba týmy se snažily o časté zakončení, brankáři na obou koncích hřiště si ale plnili své povinnosti na výbornou.

Kráčina musel řešit několik ošemetných situací na konci 26. minuty, dokázal ale celou situaci ustát. Na druhé straně se pak zaskvěl Straka proti dělovce Krcha, kterou se mu podařilo udržet někde ve své výstroji.

Poslední patnáctiminutovka se hrála v dobrém tempu a po pomalém začátku, který strávili mečouni v oslabení, měla hra spád. Něco málo přes čtyři minuty před koncem dostali navíc Plzeňané výhodu přesilové hry. Bezbrankový stav se jim však nepodařilo prolomit a vzápětí na to doplatili.

53 sekund před koncem tohoto dramatického zápasu se totiž po vyhraném buly opřel do míčku Michal Průcha a parádní ranou posunul svůj tým na dosah prvního semifinálového bodu.

Plzeň si ještě vzala time-out a zkusila hru bez brankáře, v poslední vteřině ale inkasovala nic neřešící branku na 2:0 z hole Petra Švandy.